Betonavimas


Ilgai delsiau su betonavimo įrašu, bet nusprendžiau parašyti, nes laukti pavasario nesinori. Laukiau dėl to, kad nepaisant gražių nuotraukų, ne viskas yra taip gražu. Negrožis sklypi leistinose paklaidose.

Rangovo pasirinkimo negaliu vadinti rinkimusi, nes tai buvo vienintelis, kuris realiai ėmesi darbo. Ir sutiko tik dėl to, kad tikėjosi naudos iš manęs kaip architekto. Rangovas kažkada betonavo grindis didelės kvadratūros sandėliuose, kur vienas iš objekto architektų buvau aš. Buvau trumpai supažindintas su firmos veikla ir užuominą apie bendradarbiavimą ateityje. Bet iš pradžių apie rangovo paieškas…

Turėjau gal 12 firmų sąrašą, kurie betonuoja pramonines grindis ir visos jų nenorėjo apsiimti mažo objekto net nepradėję kalbėtis apie kainą. Tie kurie kalbėjo, gyveno fantastikos zonoje. Jie pasisiūlė atlikti darbus už 16k litų (su medžiagomis), kai preliminari sąmata 10-11k:) Galiausiai, netekęs vilties, pradėjau žiūrinėtis skelbimus ir radau žmogų kuris sutinka. Jis dirbo kažkokioje firmelėje, gyrėsi turįs 20-ies metų patirtį lėkščiuojant grindis. Kaina pasiūlė jis – 1800Lt. Aš nesiderėjau, pažadėjo paskambinti vakare galutinai aptarti detales, betono užsakymą. Aš pasiūliau pasirašyti sutartį, kitaip tariant viską daryti kaip reikiant, garantijos, darbų perdavimas ir t.t. Gal išgąsdinau žmogų, daugiau jis man ir neskambino, o ir aš iš principo neskambinau. Laikausi savo – jei nori užsidirbti, turi būti aktyvus savo kliento atžvilgiu. Galiausiai per senus kontaktus atradau firmą, kuri apsiėmė daryti oficialiai už 3000lt. Nepaminėjau, kad kalba eina tik už darbą, be betono, betono pompos nuomos. Sutarėm datą, dabar belieka paruošti klojinį betonavimui.

IMGP1041

PRIEŠ

IMG_0982

PO

Klojinys, po rudens vėtrų buvo pilnas lapų, spyglių, kraštiniuose loviuose buvo vandens. Pasitaręs su įrankių nuomos firmos vadybininkais, apsiprendžiau nuomotis du įrenginius – STIHL lapų pūtiką ir galingą šlapio valymo siublį be jokių maišelių. Idėja tokia – su lapų pūtiku turinį supūsti į vieną vietą, o su siurbliu susiurbti lapų ir vandens kokteilį. Putikas veikė nerealiai, jo jėga tokia didelė, kad jis ištaškydavo vandenį lauk iš klojinių. Įgudus rasdavau tokį pūtimo kampą, kad susidarę oro sūkuriai išmesdavo lauk ir vandenį ir lapus. Siurblys nebuvo labai naudingas, nebent sunkiau prieinamose vietose. Jis užsikimšinėdavo lapais, reikėjo periodiškai atidaryti ir pravalyti. Realiai galima buvo išsisukti be jo, lapus suvarant į mažiau armuotas vietas ir juos išraukiant rankomis. Darbas užtruko daugiau nei pusę dienos, dėl suknisto siurblio valymo. Išleista 100LT/p už pūtiką + 80LT/p už siublį. Papildomai užtrukau įramstydamas klojinius, nuo betono išstumimo. Nors daug kas sakė, kad mano tipo polistireno profiliui negresia ši problema, aš nerizikavau.

IMG_0004

Likutis

Į mano susitarimą su rangovu įėjo ir tai, kad aš pats rūpinuosi betonu ir betonavimo technika. Betoną ėmiau iš betono centro. Su labaratorija susiderinau betono priedus. Betono mišinio kodas atrodė taip: C25/30-XC3-CI0,2-15-S3 su superplastikliu. Pagal projektą reikėjo užsakyti 21,5 kub.m betono, užsakiau – 22. Liko – du karučiai. Pasisekė, kad netrūko, nes už 1 kub.m atvežimą reikėtų pakloti kaip už pilną mašiną. Su betono užsakymu viskas pavyko kuo puikiausiai!

Betonavimo darbai prasidėjo 7 val. Ir vyko iki 12. Nors firma ilgametė savo srities žinovė, bet mano darbą atliko ne itin kokybiškai. Pradžioje betonuodami nuiminėjo aukščius gan dažnai, bet kadangi turėjo dar kitą darbą po pietų, trečiąją mašiną betono išlygino gan atmestinai ir pabėgo. Pažadėjo atvažiuoti vakarop nulėkščiuoti grindis. Jau iš akies matėsi kalnas dalyje pamato, bet vyrukai sakė: “Lėkštėmis nuimsim”. Betonas prie +3 laipsnių stengsta lėtai. Tikėjausi, kad darbas vyks visą naktį, susitarėm su kaimynais dėl vienos nakties triukšmo. Paaiškėjo, kad vyrai kitą dieną turi tūkstančius kvadratų Klaipėdoje, todėl jiems reikia išsimiegogti. Kitą dieną ką tikėjausi, tą ir radau – pusiau luptą, pusiau skustą paviršių ir minėtą kalną viduryje. Vietoj leistinų paklaidų 4mm tikrinant su 2m gulčiuku, gavau 18mm. Darbų nepriėmiau, susitarėm, kad nufrezuos ir nušlifuos iki sutarto lygio (pusinio lėkščiavimo). Deja, dėl užimtumo, darbų nepadarė iki pirmojo sniego. Bandymai frezuoti apšąlusi pamtą nuėjo per niek – neįmanoma sugaudyti aukščių, nes neaišku, ar matuoji ledą  ar betoną. Darbus ir atsiskaitymą draugišku sutarimu atidėjom geresniems orams. Dėkui Dievui viską dariau oficialiai ir taip darysiu ateityje. “Skelbiminis” rangovas greičiausiai būtų ėmės avansą, prisiprašyti pataisyti broką būtų žymiai sunkiau. Dabar viskas mano rankose, nes už darbą sumokėjau 0LT.

13 Comments

 1. SIMONAS
  2013/01/03 17:44

  NU TAU IR NESISEKA…

  • Laurynas
   2013/01/03 19:20

   Viskas pas mane normaliai, vat tau tai sekas:)

 2. Simonas
  2013/01/04 10:45

  pas tave ne normaliai, o viskas puikiai, gal tik tas smulkmeniškumas ir bandymas išvengti net ir norminių statybinių paklaidų apsunkina viską, bet tai yra labai žavinga. 🙂

  • Laurynas
   2013/01/04 14:23

   Kuo didesni tikslai – tuo geresni rezultatai:) Turbut butu 37mm kaip pas Viliu kitu atveju:)

 3. Evaldas
  2013/01/25 20:03

  Liuks atrodo. Mes galvojame tik apie plokščiuosius pamatus, bet bėda yra ta, kad mano turtelis užsimanė nedidelio rūsiuko po plokščiuoju pamatu garaže. Sklype morėninis smėlingas gruntas. Gruntiniu vandenu kaip ir nesimato. Kaip manote imanomas toks mixas?

  • Laurynas
   2013/01/26 23:59

   Neesu kazkoks ten baisus ekspertas, bet plokstuminio pamato ideja pagrysta tuo, kad pamatas visa namo svori paskirsto i visa plokstuma, kuri remiasi i tinkamai paruosta zemes pavirsiu. Jei atsiranda rusiukai, tai komplikuoja viska. Manau viskas imonama su gabiais konstruktoriais, bet reikia ziureti nauda. Juk rusys skirtas buti vesus. O jus toki pamata darot del to kad laikyti name apie 20 laispniu. Mano nuomone reiketu nesildomas patalpas kaip garaza rusius daryti atskirai nuo gyvenamojo pastato, naudojant kita, pigesne sistema – pvz truputi apsiltintus juostinius pamatus.

 4. Petia
  2013/01/29 22:59

  As manau taupei pinigus gavai s….Kazkokia nesamone patirtis ar panasiai,dirba visi kam tik papuola,man 27 metai patirties galim sakyti 0,pries tuos ale vilkus 20 metu patirties,taciau tokio s…nesu pridares,nei mates….

  • Laurynas
   2013/01/30 00:24

   Kad buciau derejesis tai jo, bet kiek pasake tiek sutikau. Ne piniguose reikalas, o poziuryje…

 5. Artūras
  2013/03/24 14:15

  Teko ir man iš Betono centro užsakinėt. Problemų nekilo, liejome perdengimą. Po metų reikėjo dvi skyles 18cm diametro išmust perdengime. Statybininkas daužė visą dieną 🙂

 6. Tomas
  2013/08/29 09:27

  Sveiki,
  gal galite parašyti kokį armatūros tinklą surišote? Koks diametras ir kokiu žingsniu? Viršuje ir apačioje. Koks plokštės storis?

  Ar naudojote superplastiką tam kad nereikėtų vibruoti?

  Kur pirkote “gyvatę” viršutinio ir apatinio tinklų atskyrimui?

  • Laurynas
   2013/08/31 22:31

   Tomai, siulau pasinagrineti armavimo ir pamatu projekto irasus. Atsakymai ten.

 7. R
  2019/12/19 15:40

  Sveiki,
  žinau, kad buvo labai senai, bet turiu klausimą.
  Nuotraukose matau, kad plokštės briaunų išorinė dalis atskirta nuo polistirolo plėvele, tiksliau visas polistirolas atskirtas nuo betono plėvele.
  O kaip sprendėte polistirolo sukibimą su betonu, juk to neleidžia padaryti plėvelė?

  • Laurynas
   2019/12/19 15:43

   Jiems nereikia sukibti, EPS forma ištisinė.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.