Inžineriniai geologiniai tyrimai
Projektavimo eigoje buvo atlikti inžineriniai geologiniai tyrimai. Jo metu buvo nustatytos grunto mechaninės ir fizikinės savybės. Sklype buvo išgręžti 4 gręžiniai ir atliktas statinis zondavimas. Deja, gruntas silpnas, tačiau labai tinkamas nuotekų infiltracijai. Gruntinio vandens iki 6m gylio neaptikta. Geologų rekomenduojami pamatai – grežtiniai poliniai, igilinant juos i vidutinio tankumo arba tankų smėlį. Tai reiškia, kad reikalingi apie 6m gylio poliai. Mes bandysim įrengti ištisinius (plokštuminius) pamatus, kurie taip pat puikiai tiks silpno grunto atveju.
Už 4 gręžinius ir statinius zondavimus sumokėjau 2420, t.y. 4×500+PVM. Tyrinėjimus atliko gan gerai Vilniuje žinoma ir seniai dirbanti firma. Geologas buvo šaunus, tačiau technika kėlė abejones. Zondo kabelis nekontaktavo su aparatūra, dėl ko dalį laiko vyrams teko užsiimti remonto darbais.
Sveiki, o koks pas Jus gruntas jei ne paslaptis 😉
Kokia cia paslaptis:) Purus arba labai purus smelis iki 3-5 metru.
Sveiki Laurynai,
toks gal durnas klausimas. Ar grunto tyrimai būtini pradedant statybas, ar darėte dėl tavęs. Pas mane smėlis ir darysiuosi plokščiuosius pamatus ir nežinau, ar man dar privalomi tie tyrimai. Šiaip nemenka sumelė jums susidarė.
Ačiū!
Aš jums užduosiu klausimą. Ar norėtumėt prssiimti asmeninę atsakomybė už pusės milijono vertės statinį pastatytą ant neaiškaus pagrindo įrengiant gan retai naudojamą pamatą? Aš šią atsakomybę perkėliau ant tyrėjų ir konstruktoriaus. Stogą bet kada galima pakeist o pamatą ir po juo gulinčią inžineriją ne. Tai pats sau atsakykite ar 600 Eur verti tos rizikos? O atsakymas į jūsų klasimą yra ne, neprivaloma jei nenurodyta projekte. Taip, dariausi, nes aš kaip atestuotas specialistas atsakingas už kokybišką statybą. Visuose projektuose įrašau šiuos tyrimus, kaip privalomus, nes tai yra viso statinio pagrindas.
Projektiniai inžineriniai geologiniai tyrimai yra privalomi:
136. Projektiniai IGG tyrimai privalomi atliekant naujos statybos, rekonstruojamų ir kapitališkai remontuojamų statinių geotechninį projektavimą. Reikalavimai jiems pateikti statybos techniniame reglamente STR 1.04.02:2011 „Inžineriniai geologiniai ir geotechniniai tyrimai“ [6.6].
Ne visai teisus, Česlovai. Projektiniai tyrimai privalomi konstrukcinei daliai. Yra pastatų kategorija, kuriems projektinėje sudėtyje konstrukcinė dalis neprivaloma. Tai ir tyrinimai neprivalomi. Aktuliausi skaitytijams yra iki 80 kv.m gyvenamieji namai. Didesniems privalomi.