Lauko inžineriniai tinklai

Prieš įrengiant pamatų plokštę buvo būtina išvedžioti tinklus. Mano atveju kalba eina apie buitinių nuotekų kanalizaciją, vandens įvadą, elektros įvadus bei išvadus. Didžiausia diskusija vyko apie tai, kada kloti kanalizaciją –  prieš uždedant skaldos sluoksnį ar uždėjus skaldos sluoksnį. Aš jau beveik buvau apsisprendęs rinktis pirmąjį variantą, nes tai užtikrina statybos darbų eiliškumą. Kapstaisi smėlyje, tada skalda ir t.t. Dauguma pažystamų statybininkų irgi buvo už tai. Galų gale pasidaviau atsargumui. Kadangi virš kanalizacijos vamdzio buvo numatyta 100-200mm smėlio, neišdrįsau leisti įvykti galimam vamdžių išstumdymui, nuolydžių korekcijoms ant jų užvažiavus bobcatui. Nežinau ar praktiškai tai įmanoma, bet teoriškai statybos taisyklės apie tai užsimena: Dėmesio: Jeigu gruntas tankinamas virš vamzdžio, 15 cm storio grunto sluoksniui minimalus apsauginis sluoksnis virš vamzdžio – 25 cm. 20 cm storio grunto sluoksniui minimalus apsauginis sluoksnis virš vamzdžio – 40 cm. 10 cm žemės sluoksnį sutankiname kojomis per keturis kartus”. Taip, jis bus tankinamas ir dar važinės traktorius. Nedrįsau rizikuoti, nes neturiu praktikos vamdžių klojime. Norejosi, kad pastačius namą su betonine plokšte, po kuria palysti ir pataisyti neįmanoma, kanalizacija tekėtų teisinga kryptimi. Beje taip daro ir vokiečiai . Tai negalioja elektros kanalams ir vandens įvadui – jiems nuolydis nesvarbus. Šiuos paklojau prieš užvežant skaldą.

Vandens tiekimo dalyje kloti įvadą nurodyta plieniame kanale. Dėl kanalo ideja nebloga, bet plieninis? Jį įrengiau iš tų pačių PVC kanalizacijos vamdžių. Kanalą paleidau 2m nuo namo, kad įvykus avarijai ar į rajoną atėjus miesto vandentiekiui, galėčiau atlikti perklojimą/perjungimą nekasdamas prie pamato 1,8 gylio griovo su labai biriu smėliu. Išsiaiškinau kad vandens vamdžiui labai sveika lenktis 1m spinduliu, pagal tai ir parinkau kanalo detales.

Su elektros ir silpnų srovių kanalais viskas paprasta. Sugalvoji ką nori iš namų valdyti ir kieno būt valdomas:), pridedi tris papildomus kanalus nenumatytiems reikalams ir viskas. Mano atveju tai:

 • pagrindinis el. įvadas
 • vartų ir vartelių užmaitinimas ir valdymas;
 • orapūtės užmaitinimas;
 • grežinio sriublio užmaitinimas;
 • lauko apšvietimas;
 • el. įvadas į perspektyvinį garažą;
 • interneto įvadas (gal TEO sugalvos kada užsukti);
 • keli papildomi.

 

Kanalizacijos vamzdynų meno kūrinys

2 Comments

 1. Andrius
  2013/06/03 22:12

  Ar kanalizacijos vamzdžių viršus sutampa su grindimis? Kaip dėl dušų ir kitų trapų?

  • Laurynas
   2013/06/06 09:18

   Taip, stengėmės kad visi D110 vamzdžiai išeitų į nulinę altitudę, taip ir pavyko padaryti. Tada bus montuojami reikalingi perėjimai. Trapų altitudės yra pagal norimą nuolydį. Montuodami vamdžius jau buvom uždėje trapus ir taip išgavom teisingą aukštį.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.