Mediniai laiptai ir stalviršis

IMGP2517

Interjere vyksta pokyčiai, nors ir lėtai, bet vyksta. Pagalvojau, kad taip gal net smagiau, nes džiaugiesi kiekvienu nauju daiktu. Įsikėlus į 100 proc. įrengtą būstą, pirmasias dienas būna labai smagu, bet greitai tai tampa kasdienybe. Interjerą papildo tik įvairios smulkmenėlės – vazelės, nuotraukos, paveikslai.

Ąžuolinis pusbaris

Laiptus sumontavo prieš kelis mėnesius, jais jau atsidžiaugėm, tačiau prieš kelias dienas tie patys staliai pradžiugino kitu, labai reikalingu virtuvės baldu – ąžuoliniu pusbariu. Jis užbaigia pirminę virtuvės idėją (U formos virtuvė), sukuria papildomą darbastalį.

Darbo užduotis staliams

Darbo užduotis staliams

IMGP2508

Finger joint

Mano sumanymas buvo turėti vientisą klijuotą L formos stalviršį. Tai reiškia, kad pusbario koja su viršutine dalimi turėjo turėti pirštinį sujungimą (angl. finger joint). Negana to, pirštinis jungimas turėjo būti ne šiaip išfrezuotas pasinaudojant šablonu, o sukirstas būtent pagal klijuojamų lamelių pločius. Pagrindinė idėja buvo pabrėžti konstrukcines daikto savybes – kiekviena lamelė turi savų atspalvių ir dėl to matosi, kaip daiktas sukonstruotas. Vizualizacijoje tai pabrėžiau parinkdadamas skirtingus tonus.

Pusbaris su metaline koja

Stalviršis su metaline koja

Buvo svarstyti ir paprastesni variantai tokie kaip:

 • tiesiog viršutinės dalies uždėjimas ant kojos;
 • sukirtimas 45º kampu;
 • metalinės kojos variantas, papildantis stalą dar viena pilnaverte sėdėjimo vieta.

Užsiminus apie finger joint, sužibo auksarankio Tomo akys, mat jam pačiam knietėjo išbandyti šį variantą. Kiek jis pasakojo, technologiškai tai nėra lengva padaryti, tačiau rezultatais abu likome patenkinti. Taigi norėjau rekomenduoti įmonę, kaip aš vadinu Tomas2 (du pagrindiniai veikėjai Tomai), o jie patys save vadina www.pakopos.lt

IMGP2492

Medinis stalviršis virtuvėje

Jungtį su pagrindiniu stalviršiu galima buvo spręsti trim būdais:

 • tiesiog padedant medinę dalį ant pagrindinio stalviršio;
 • jungiant abi dalis viename aukštyje;
 • įrengiant medinę dalį šiek tiek aukštesnę.

Kadangi tai skirtingos medžiagos, norėjosi, kad jos aiškiai atsiskirtų viena nuo kitos, todėl pasirinktas paskutinis variantas. Esant vienodos medžiagos stalviršiams, puikiai atrodytų vientisas paviršius. Vienas ant kito uždėti stalviršiai atrodo moderniai paprastai, išryškėja pusbario forma, tačiau dėl didesnių aukščių skirtumų susidaro užkampis, kurį gali būti sunkiau prižiūrėti. Variantas su truputį aukštesne medine dalimi pasirodė priimtinesnis.

Stalviršių jungimas

Stalviršių jungimas

Gautą stalviršį alyvavom savo pasirinkta alyva. Ta pačia, kurią naudojom grindims ir laiptams. Visi šie interjero elementai yra natūralūs ąžuoliniai, todėl norėjosi, kad susišauktų vienodomis spalvomis. Rubio Monocoat yra velniškai brangus produktas, bet tik jo vienintelio spalvų pasirinkimas mus tenkino. Nors Monocoat pats pavadinimas sako, kad pakanka alyvuoti vieną kartą, stalviršį dengėm du. Prisotintas aliejaus jis tapo hidrofobiškas, vandens lašai tarsi gyvsidabris susirenka į stambesnius.

IMGP2542

Alyvuotas stalviršio paviršius

Mediniai laiptai

Laiptu projekcija pjuvyjeLaiptų projektas paprastas, dėl savo nesudėtingos formos dar vadinamas prabangiomis kopėčiomis. Laiptus pagal mano paties parengtus brėžinius įrenginėjo keliais etapais. Pirmiausia buvo pritvirtintas užbaigiamasis atraminis skydas, į kurį remsis laiptai ir ant kurio tvirtinsis antrojo aukšto holo turėklas. Aplink skydą atlikta apdaila, nuo medinės dalies palikti kompensaciniai tarpai.

Laiptų jungtis su atraminiu skydu

Laiptų jungtis su atraminiu skydu

Atlikus apdailą, atvažiavo pati laiptų konstrukcija. Žinoma, atskiromis dalimis. Ji buvo surinkta viduje, sutvirtinta medsraigčiais keliose vietose. Mano pageidavimu tvirtinimo vietos buvo paslėptos ąžuoliniais kamšteliais, kurie vėliau nušlifuojami. Kamšteliai mažiau išryškėja palyginus su “tabletėmis”. Atrodo, tiek daug smulkmenų, bet jos yra svarbios estetikos prasme.

Išmatavus esama situaciją, buvo užsakytas 10mm grūdintas stiklas ir pagamintas ąžuolinis porankis. Viskas vėlgi nualyvuota ta pačia alyva. Visi trys etapai užtruko apie 2 mėnesius.

Tikriausiai daug kam iškils klausimas, kiek tas stiklas stabilus. Jis juda daugiau negu įprasta tūrėklų konstrukcija, bet tikrai nežymiai. Papildomo stabilumo duotų užbaigiamasis vertikalus medinis profilis (žr. foto žemiau), jis netgi buvo pagamintas, bet vizualiai pridėjus jį, turėklas įgauna daugiau svorio, neatrodo skrajojantis ore. Kaip laiptininkai sako šis turėklas girtą žmogų tikrai išlaikys:)..

IMGP2524

Užbaigimas be vertiklaus medinio profilio

IMGP2521

Na ir įdomiausia dalis yra kaina:

Abu gaminiai kainavo 14 000 LTL (atskirai nežinau)

8 Comments

 1. LLaurynas
  2015/05/20 19:13

  Maciau pakopos.lt darbus. Žmonės patenkinti. Kaip suprantu ir kainos konkurencingos už tokius išskirtinius produktus.

  • Laurynas
   2015/05/20 20:00

   Nesakyčiau, kad stipriai pigiau buvo negu kitur. Tiesiog bendravimas kitoks. Daugelis net atsakymų į paklausimus neatsiuntė. Šie išklausė, ko noriu, nekišo savo stebuklingų idėjų. Kitaip tariant padėjo man savo žiniomis patirtimi pasiekti norimų rezultatų. Kiti kaip užsikirtę, “kodėl ąžuolas, uosis labai gerai, tiks jums prie grindų. O stalviršio taip nepadarysi, kaip suklijuosi ir t.t.” ir apkrauna technologiniais dalykais, kurie man neįdomūs.

 2. namukas
  2015/05/22 09:43

  Super, estetiškai labai tvarkingai atrodo ir laiptai ir pusbario stalviršis. Ir dviratukas gi… prie langų priderintas 🙂 viskas liuks!

 3. julija_ja
  2015/06/02 16:06

  Labai gražu!!! Patinka, kai interjeras vientisas: stiklas, medis… Ir ačiū už meistrų rekomendacijas, nujaučiu, kad mums jos pravers, kai ateis laikas įgyvendinti savo sumanymus. Nebenoriu turėti reikalų su meistrais, kurių požiūris: “nieko, priprasit…” arba “mes žinome geriau, ko jums reikia” :)))

 4. Mantas
  2015/08/25 08:30

  Labai gražu. Tiek aprašymas nuostabus, tiek darbų idėjos, tiek pasidalinimo nuoširdumas. Viskas patiko. Skaičiau kaip kokį seniai lauktą žurnalą:).

 5. Simona
  2016/01/18 10:05

  Sveiki, ačiū Jums už Jūsų dalyjimasi neįkainojama patirtimi. Labai nuoširdus puslapiukas ir puikus rašymo stilius. Lengva skaityt ir labai informatyvu. Dabar jau su klausimėliu dėl stalviršio aliejavimo. Kaip jo tarnavimas, ar dėvisi tas apsauginis sluoksnis? Ar reikės po metų ar dviejų naujint padengimą? Pas mus situacija tokia, kad turim uosinį stalviršį virtuvėj, kurio lakas nusilupinėjo. Patikėjom buvusio baldininko įtikinėjimais, kad toks padengimas laikys puikiai, dabar bandom spręst savom jėgom problemą 🙂 nes baldininko nebėr, visi galai į vandenį 🙂 svarstau apie aliejavimą, tik labai domina padengimo tarnavimo trukmė. Jei rasit laiko atsakyt, iš anksto dėkoju.

  • Laurynas
   2016/01/18 10:58

   Tokius naudojamus daiktus kaip stalas, manau, reikėtų kas metus alyvuoti. Bet procedūra tokia nesudėtinga – įtrini ir palieki savaitgaliui. Grindis kas pora metų rekomeduoja.

 6. Interesantas
  2019/04/27 10:57

  Tokiu atveju, jei alaus bačkutę ant stalviršio gerai patrinsi, per kiek laiko žmonos pyktis atslėgs?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.