Mediniai laiptai ir stalviršis
Interjere vyksta pokyčiai, nors ir lėtai, bet vyksta. Pagalvojau, kad taip gal net smagiau, nes džiaugiesi kiekvienu nauju daiktu. Įsikėlus į 100 proc. įrengtą būstą, pirmasias dienas būna labai smagu, bet greitai tai tampa kasdienybe. Interjerą papildo tik įvairios smulkmenėlės – vazelės, nuotraukos, paveikslai.
Ąžuolinis pusbaris
Laiptus sumontavo prieš kelis mėnesius, jais jau atsidžiaugėm, tačiau prieš kelias dienas tie patys staliai pradžiugino kitu, labai reikalingu virtuvės baldu – ąžuoliniu pusbariu. Jis užbaigia pirminę virtuvės idėją (U formos virtuvė), sukuria papildomą darbastalį.
Mano sumanymas buvo turėti vientisą klijuotą L formos stalviršį. Tai reiškia, kad pusbario koja su viršutine dalimi turėjo turėti pirštinį sujungimą (angl. finger joint). Negana to, pirštinis jungimas turėjo būti ne šiaip išfrezuotas pasinaudojant šablonu, o sukirstas būtent pagal klijuojamų lamelių pločius. Pagrindinė idėja buvo pabrėžti konstrukcines daikto savybes – kiekviena lamelė turi savų atspalvių ir dėl to matosi, kaip daiktas sukonstruotas. Vizualizacijoje tai pabrėžiau parinkdadamas skirtingus tonus.
Buvo svarstyti ir paprastesni variantai tokie kaip:
- tiesiog viršutinės dalies uždėjimas ant kojos;
- sukirtimas 45º kampu;
- metalinės kojos variantas, papildantis stalą dar viena pilnaverte sėdėjimo vieta.
Užsiminus apie finger joint, sužibo auksarankio Tomo akys, mat jam pačiam knietėjo išbandyti šį variantą. Kiek jis pasakojo, technologiškai tai nėra lengva padaryti, tačiau rezultatais abu likome patenkinti. Taigi norėjau rekomenduoti įmonę, kaip aš vadinu Tomas2 (du pagrindiniai veikėjai Tomai), o jie patys save vadina www.pakopos.lt
Jungtį su pagrindiniu stalviršiu galima buvo spręsti trim būdais:
- tiesiog padedant medinę dalį ant pagrindinio stalviršio;
- jungiant abi dalis viename aukštyje;
- įrengiant medinę dalį šiek tiek aukštesnę.
Kadangi tai skirtingos medžiagos, norėjosi, kad jos aiškiai atsiskirtų viena nuo kitos, todėl pasirinktas paskutinis variantas. Esant vienodos medžiagos stalviršiams, puikiai atrodytų vientisas paviršius. Vienas ant kito uždėti stalviršiai atrodo moderniai paprastai, išryškėja pusbario forma, tačiau dėl didesnių aukščių skirtumų susidaro užkampis, kurį gali būti sunkiau prižiūrėti. Variantas su truputį aukštesne medine dalimi pasirodė priimtinesnis.
Gautą stalviršį alyvavom savo pasirinkta alyva. Ta pačia, kurią naudojom grindims ir laiptams. Visi šie interjero elementai yra natūralūs ąžuoliniai, todėl norėjosi, kad susišauktų vienodomis spalvomis. Rubio Monocoat yra velniškai brangus produktas, bet tik jo vienintelio spalvų pasirinkimas mus tenkino. Nors Monocoat pats pavadinimas sako, kad pakanka alyvuoti vieną kartą, stalviršį dengėm du. Prisotintas aliejaus jis tapo hidrofobiškas, vandens lašai tarsi gyvsidabris susirenka į stambesnius.
Mediniai laiptai
Laiptų projektas paprastas, dėl savo nesudėtingos formos dar vadinamas prabangiomis kopėčiomis. Laiptus pagal mano paties parengtus brėžinius įrenginėjo keliais etapais. Pirmiausia buvo pritvirtintas užbaigiamasis atraminis skydas, į kurį remsis laiptai ir ant kurio tvirtinsis antrojo aukšto holo turėklas. Aplink skydą atlikta apdaila, nuo medinės dalies palikti kompensaciniai tarpai.
Atlikus apdailą, atvažiavo pati laiptų konstrukcija. Žinoma, atskiromis dalimis. Ji buvo surinkta viduje, sutvirtinta medsraigčiais keliose vietose. Mano pageidavimu tvirtinimo vietos buvo paslėptos ąžuoliniais kamšteliais, kurie vėliau nušlifuojami. Kamšteliai mažiau išryškėja palyginus su “tabletėmis”. Atrodo, tiek daug smulkmenų, bet jos yra svarbios estetikos prasme.
Išmatavus esama situaciją, buvo užsakytas 10mm grūdintas stiklas ir pagamintas ąžuolinis porankis. Viskas vėlgi nualyvuota ta pačia alyva. Visi trys etapai užtruko apie 2 mėnesius.
Tikriausiai daug kam iškils klausimas, kiek tas stiklas stabilus. Jis juda daugiau negu įprasta tūrėklų konstrukcija, bet tikrai nežymiai. Papildomo stabilumo duotų užbaigiamasis vertikalus medinis profilis (žr. foto žemiau), jis netgi buvo pagamintas, bet vizualiai pridėjus jį, turėklas įgauna daugiau svorio, neatrodo skrajojantis ore. Kaip laiptininkai sako šis turėklas girtą žmogų tikrai išlaikys:)..
Na ir įdomiausia dalis yra kaina:
Abu gaminiai kainavo 14 000 LTL (atskirai nežinau)
Tags: azuoliniai laiptai , Dizainerio paslaugos , Laiptų kaina , mediniai laiptai , Medinio baro kaina , Medinio stalviršio kaina , modernus interjeras , modernus laiptai , Pusbaris , Stalvirsiu jungimas , U formos virtuvė , virtuve
Maciau pakopos.lt darbus. Žmonės patenkinti. Kaip suprantu ir kainos konkurencingos už tokius išskirtinius produktus.
Nesakyčiau, kad stipriai pigiau buvo negu kitur. Tiesiog bendravimas kitoks. Daugelis net atsakymų į paklausimus neatsiuntė. Šie išklausė, ko noriu, nekišo savo stebuklingų idėjų. Kitaip tariant padėjo man savo žiniomis patirtimi pasiekti norimų rezultatų. Kiti kaip užsikirtę, “kodėl ąžuolas, uosis labai gerai, tiks jums prie grindų. O stalviršio taip nepadarysi, kaip suklijuosi ir t.t.” ir apkrauna technologiniais dalykais, kurie man neįdomūs.
Super, estetiškai labai tvarkingai atrodo ir laiptai ir pusbario stalviršis. Ir dviratukas gi… prie langų priderintas 🙂 viskas liuks!
Labai gražu!!! Patinka, kai interjeras vientisas: stiklas, medis… Ir ačiū už meistrų rekomendacijas, nujaučiu, kad mums jos pravers, kai ateis laikas įgyvendinti savo sumanymus. Nebenoriu turėti reikalų su meistrais, kurių požiūris: “nieko, priprasit…” arba “mes žinome geriau, ko jums reikia” :)))
Labai gražu. Tiek aprašymas nuostabus, tiek darbų idėjos, tiek pasidalinimo nuoširdumas. Viskas patiko. Skaičiau kaip kokį seniai lauktą žurnalą:).
Sveiki, ačiū Jums už Jūsų dalyjimasi neįkainojama patirtimi. Labai nuoširdus puslapiukas ir puikus rašymo stilius. Lengva skaityt ir labai informatyvu. Dabar jau su klausimėliu dėl stalviršio aliejavimo. Kaip jo tarnavimas, ar dėvisi tas apsauginis sluoksnis? Ar reikės po metų ar dviejų naujint padengimą? Pas mus situacija tokia, kad turim uosinį stalviršį virtuvėj, kurio lakas nusilupinėjo. Patikėjom buvusio baldininko įtikinėjimais, kad toks padengimas laikys puikiai, dabar bandom spręst savom jėgom problemą 🙂 nes baldininko nebėr, visi galai į vandenį 🙂 svarstau apie aliejavimą, tik labai domina padengimo tarnavimo trukmė. Jei rasit laiko atsakyt, iš anksto dėkoju.
Tokius naudojamus daiktus kaip stalas, manau, reikėtų kas metus alyvuoti. Bet procedūra tokia nesudėtinga – įtrini ir palieki savaitgaliui. Grindis kas pora metų rekomeduoja.
Tokiu atveju, jei alaus bačkutę ant stalviršio gerai patrinsi, per kiek laiko žmonos pyktis atslėgs?