Monolito konstruktyvas

PJUVIS B-BKažkur kažkada rašiau, kad žiema  – geriausias metas projektuoti. Taip ir padariau. Padarėm monolitinės dalies darbo projektą. Kadangi pats esu projektuotojas, galiu sau leisti išbandyti programų privalumus, kuriais Lietuvoje nedaug kas naudojasi. Sutvarkytas architektūrinis 3d modelis persiųstas konstruktoriui, kur jis savo ruoštu susidėliojo sau reikalingus komponentus – armatūras, stogo gegnes ir kt. Ta pati programa atlieka ir statikos skaičiavimus.  Apibendrintai – dirbom su BIM iš dviejų dalių – architektūrinės ir konstruktyvinės. Būtų neblogai gauti ir 3D ŠV (šildymo ir vėdinimo) bei elektrotechninę dalis, bet nepažįstu žmonių, kurie tuo užsiimtų.

Projekto rezultatas yra liktinių klojinių montavimo medžiagos iš kitų šalių, lietuviškų normų ir programos skaičiavimų balansas. Dažnai girdžiu skundžiantis, kad Lietuvos konstruktoriai prideda tiek armatūros, kad nėra kur betono pilti. Bet, pasak projektuotojų, tokios yra normos. Nors programos rodo tam tikrose vietose armatūros nereikia visai, bet normos prašo konstruktyvinio armavimo. Mano prašymu vietoj dviejų vertikalių strypų naudojamas vienas stambesnis. Šis sprendimas šiek tiek palengvina darbą, nes blokelį reikia mauti ant vieno tabaluojančio strypo, o ne dviejų. Pagal lietuvių ICF blokelių gamintojų rekomendacijas vertikalūs strypai montuojami tik prie angų. Aš naudojausi norvegų JACKON liktinių klojinių armavimo rekomendacijomis, kur rašoma, kad vertikalūs strypai montuojami kas 60cm (pagal BPICF matmenis gaunasi kas antra skylė, t.y. 50cm). Antrame aukšte, kur sienos mažai laiko –  armatūra dar labiau praretinta, vertikalūs strypai naudojami prie angų ir konsolėje. Horizontalūs strypai, kurios rekomenduojama dėti i kiekvieną eilę, remiantis skaičiavimai taip pat praretinti.

Projekte viskas gražu, žiūrėsim kaip gausis praktikoje.

Beje rašant šį įrašą klausiau grupės “Armatūra” kūrinukų. Ačiū Žilui už muzika ir pagalbą iškraunant armatūrą:). Muzika rekomenduoju visiems statantiems savo jėgomis:D

 

 

13 Comments

  1. Andrius
    2013/03/11 18:33

    Kiek matau ICF sistemų, visas užpila betonu visą aukštą iš karto. Lietuvos gamintojas rekomenduoja užpilinėti po 2 eiles (60cm). Kodėl toks skirtumas?

    • Laurynas
      2013/03/12 10:22

      Todel kad statybininkai turi per mazai patirties su sia sistema. Maciau nama is lenku sistemos Lietuvoje, kur buvo uzpiltas vienas aukstas. Imanoma, bet reikia labai rimtai isramstyti.

  2. Aurimas
    2013/03/12 08:18

    dėl armavimo ir atstumų tarp strypų, realiai tai priklauso kaip skaičiavimuose vertiname sieną – kaip betoninę ar kaip gelžbetoninę. Jei vertiname kad tai gelžbetoninė konstrukcija tuomet skaičiavimuose nevertinamas betono darba tempiamuose zonuose, vertinant sienas kaip gelžbetonines armatūra (nebūtinai darbinė, konstrukcinė taip pat) pagal konstrukcinius reikalavimus turi būti išdėstoma ne rečiau kaip 400mm. O bet tačiau, jei vertinsime sienas kaip betoninę konstrukciją, konstrukcinių armavimo reikalvimų nelieka, įvertinaime ir betono darbą tempiamoje zonoje, tikėtinak kad sienai stiprumo visiškai pakaks.

    p.s sieną armuoji 2 tinklais?

    • Laurynas
      2013/03/12 10:19

      Horizontalus 2 strypai 11cm atstumu, vertikalus vienas nustumtas labiau i isorine dali centro atzvilgiu. Si schema naudojama norvegu techninese specifikacijos panasiai sisetmai. Mes nusprendem nepasikliauti vien betonines sienos variantu, nes tankinimas negalimas, del ko gali atsirasti ertmiu, be to sienose yra daug polistiroliniu jungciu.

    • Laurynas
      2013/03/12 11:08

      Aurimai, idomus sienu montavimo budas. As irgi apie toki masciau. Senokai naujas irasas buvo. Kaip sekasi? Cia kazkas panasau kaip suprantu:
      http://www.tenapors.com/files/pamatu_montazas_instrukcijas_b6ce8.pdf

  3. Aurimas
    2013/03/12 11:47

    Nieko, normaliai sekasei, dalį blokėlių pasigaminau, daugiau garaze netelpa 🙂 suveržimo varžtai paruošti. Kai tik leis oro salygos judėiu į sklypą, tada ir įrašus naujus pradėsiu 🙂

  4. Audrius
    2013/04/06 21:30

    Kur “palaikinkti”?

    • Laurynas
      2013/04/08 11:54

      Gali palaikinti, dėl tavęs įdiegiau šia funkciją:)

  5. Tomas
    2013/05/02 19:06

    Atliekame ir/ar suvedame visas dalis BIM. Žinome užsiimame praktiškai tik visuomeniniais pastatais, bet galima būtų palaikant kolegas ir su paprastesniu namuku padėti.

  6. Jonas
    2013/07/11 12:11

    Sveikas, nuotekos vamzdžius į antrą aukšta dedi į vidinę icf dalį ar palei siena vedžiosi?

    • Laurynas
      2013/07/11 12:30

      Vienintelis dalykas ką aš dedu į sienas tai ventiliacijos kanalai D75 iš palubio į antrą aukštą. Kanalizacijos nebuvo reikalo dėti, išsprendžiau, kad liktų vidinėje sienoje su patogiu priėjimu pravalymui.

  7. Jonas
    2013/07/12 07:40

    O kokį armavimą pasirinkai? Laukių Tavo info apie sienų kėlimą!!!

    • Laurynas
      2013/07/13 20:48

      Dėl sienų kėlimo sunku kažką parašyti, nes dar per tris betonavimus nepadariau jokių išvadų – blokeliai labai skirtingai elgiasi kiekvieną kartą.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.