Smėlio dėžė

Tarsi išlietas smėlio pagrindas

Pas mus statybvietėje viskas idealu. Taip atsitinka kai sustinka du krapštukai – mano uošvis jaunystėje vadintas Blizgučiu ir aš. Pats nesu pedantiškai tvarkingas, bet apskritai tvarka man patinka. Blizgutis tiesiog mėgsta idealumą. Dažnai aš ji bandau pristabyti dėl papildomų laiko sanaudų, bet jis mane perkalba: “Juk sau darai!”. Va taip atrodo mūsų bendro darbo rezultatas. Vamdžiai “aptapšnoti” specialia medine lentele, pats tokia bandžiau pasidaryti – vis tiek rezultatai ne tokie. Dabar ji atgulė į namo statybos muziejų:)

Smėlio pagrindas reikalingas išlyginti skaldos nelygumus. Darbų pradžioje kitoje pamato pusėje virė kanalizacijos klojimo darbai. Visa tai priminė “Fairy” reklamą, kai du kaimai kovojo šveisdami blėkas. Taigi kairėje nenaudėlių būrų kaimo rezultatas, dešinėje – viežlybųjų. Spėkit kas laimi?

 

Pirmiausia, kad būtų lengviau išlyginti smėlį, iš lentų suformavom pagrindo kontūrą užleisdami 60cm aplink numatoma polistirolo klojinį. Veždami smėlį, su lazerinio nivelyro pagalba dėliojom vidines lentas.  Suskirstytus plotus pratraukėm lenta ir bandėm tankinti vibroplošte. Norėjosi, kad smėlis stipriau sukibtų su skalda. Šūdinas darbas – vibroplokštė išmuša lentų aukščius, išmala smėlį, dėl to reikia papildomai vežti smėlio ir antrą kartą lyginti lenta. Nusprendėm pirmiausia užvežti daugiau smėlio negu reikia, tada sutankinti ir lyginti smelio perteklių nubraukiant į sekančia zoną.  Antru atveju lentą traukti žymiai sunkiau, bet smėlis po ja jau būna tankus. Visa procesą taip ir atlikom.

 

8 Comments

 1. Igoris
  2012/12/29 16:50

  O tai lentas taip ir palikote žemėje ar ištraukėt po išlyginimo? Tiesiog vėliau putplasčio surinkimo temoje matomos likusios lentos?

  • Laurynas
   2012/12/30 14:38

   Zinoma istraukem. Jas buvom pasilike vaiksciojimui. Po viena traukem nesdami smeli kibirais istruktos lentos vietoms uzpilti.

 2. Igoris
  2012/12/30 18:16

  Galutiniame rezultate pamato polisterolis(išorinė dalis) visur buvo viename lygyje?

  • Laurynas
   2012/12/30 18:48

   Igori, ar paklaidas turi omenyje?

 3. Igoris
  2012/12/30 22:28

  Klausiu ar pamato plokštės viršus(išorinės dalies) viename lygyje gavosi? Ar nebuvo, kad kaikur žemiau, kaikur aukščiau už reikiamą aukštį.

  • Laurynas
   2012/12/30 22:40

   Pamato klojinys (polistirolis)turi iki 5mm paklaida.

 4. audrius
  2013/02/11 21:45

  Sveiki.noriu paklaust ar tie *majakai*(lentos) smelyje liko ar isemete?

 5. audrius
  2013/02/12 12:31

  atsiprasau,tik dabar pastebejau ankstesni komentara.neatidziai skaiciau.viskas aisku..

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.