Statybinės šiukšlės

IMG_2808
Statyboms judant į pabaigą reikėjo atsikratyti sukauptomis šiukšlėmis. Po sienų iškėlimo pasiėmiau 5 didmaišius. Didžiausias tūris susidarė polistireno atliekų, todėl jas sudėjęs į 1 kub.m didmaišį pats vežiojau į vienintelę polistireną priimančią BIONOVUS aikštelę. Iš pradžių net nereikėdavo mokėt, matyt tingėjo dėl kelių litų kvitus rašyt. Sąvartynas įspūdingas. Auksarankiai turėdami galimybė ten pasikuisti, pora namų pastatytų. Prisipažinsiu, knietėjo kažką išsivežt, pvz. techninį PE vamzdį, rulonai mėtosi, puikiai sueitų lauko apšvietimui. Numojau ranka – nusipirksiu. Paskui taisyklės sugriežtėjo, užregistravo automobilį. Šiukšles liepdavo pilti pačiame viršuje. Su lengvuoju automobiliu vargiai bučiau užvažiavęs patižusiais serpantinais į viršų. Tam puikiai pasitarnavo mano statybų palydovas MULTIVANAS. Važiavau kokius tris kartus. Polistireno atsikračiau. Liko pagrinde gipso kartonas, pakuotės, tūbelės, kibirai ir t.t. Visa tai sudėjau į didmaišius ir perdaviau Ecoservice.

Po generalinio apsivalymo dar susidarė apie 10 maišų įvairių atliekų, bet jomis taip lengvai atsikratyti nepavyko – uždarė Bionovus aikštelę. Sužinojau, kad mieste yra nemažai stambiagabaričių atliekų aikštelių gyventojams. Pagrindinės šiukšlės buvo EPS nuo buitinės technikos, kartonai. Nuvažiavau į arčiausią, sako polistireno nepriimam, priima tik Naujoj Vilnioj. Perskambinus keletą institucijų gavau informacijos, kad mes pirkdami buitinę techniką jau sumokam už tų šiukšlių utilizavimą ir ramiai sau galim nuvežti pardavėjui. Nusispjoviau – nuvežiau į Naują Vilnią, kažkaip nedrįsau į parduotuvę nešt tų purvinų maišų. Ten dar gerą valandą rūšiavau. Dabar esu patyręs rušiuotojas, atskiriu skirtingas pakuočių rūšis.

Manau, kad tas Bionovus uždarymas išėjo į naudą. Girdėjau istoriją, kad darbų vadovai liepia statybininkams neštis namo dalį šiukšlių ir įmaišyti tarp buitinių:) Tikiuosi, kad dabar statybose daugiau rušiuos, nes kitu atveju niekas nepriims atliekų. Duok Die, kad į miškus nevežtų.

IMG_2814

260 LTL vertės metalo laužas

IMG_2791

ECOBEST sistemos likučiai savartyne

2 Comments

 1. Artūras
  2014/10/19 22:25

  Klausimas apie multivana. Kiek jis tau vidutiniskai kuro rija?
  Gerai toki turet ir srojkem ir motocikla galima veztis 🙂

  • Laurynas
   2014/10/20 09:07

   Oi, mano šitas 7-8 visada. Jam dzin ar miestas ar užmiestis. Senas variklis, be jokių ten intercooleriu ar turbinu, kaip taksistas pasakytu – milijoninis. Bet to pasekoje virš 100km/h jau daug apsukų gaunas, muzikos nepaklausysi salone. Jei mocas apie 1.50 aukscio, 1.20 pločio ir 2.40 ilgio – tada tilps.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.