Tinkavimas ant ICF
Tinkavimas ant EPS yra viena aktualesnių ir daug diskusijų sukeliančių temų tarp besistatančių iš liktinių klojinių. Niekas neturi tikslaus atsakymo. Konservatyvus statybininkai siūlo naudoti metalinį tinklelį, kiti siūlo naudoti plastikinį. Aš pasirinkau tinkuoti gipsiniu tinku ir nenaudojau jokio. Šiek tiek pamelavau, jautrioms vietoms naudojau plastikinį armavimo tiklą:
- Kur ICF jungėsi vienoje plokštumoje su FIBO pertvarinių blokelių pertvara;
- Kur EPS užklijuotas ant medinio murloto jungiasi su vidiniu ICF blokelio polistirenu. Detalė
Kodėl aš išdrįsau tinkuoti sienas tiesiai ant gruntuotų blokelių:
- IZODOM, lenkiškų blokelių gamintojai sako, kad galima naudoti gipsinį tinką tiesiai ant blokelių be jokių gruntų ar tinklelių. Jie net plyteles rekomenduoja klijuoti tiesiai.
- Prieš tinkavimą paskaičiau KNAUF MP 75 rekomendacijas ir ten nebuvo paminėtas tinklelis, tik paviršiaus paruošimas naudojant Beton Kontakt. Dabar, kai susiruošiau parašyti apie tinkavimą, norėjau įdėti KNAUF nuorodą, bet pastebėjau, kad bukletas ištaisytas – visgi reikalauja dėti tinklelį.
- Skaičiau JAV ICF gamintojų patirtį, jų rinkoje yra tinkų (nežinau kokios sudėties jie), kurie purškiami tiesiai ant ICF, pašiaušiant arba nugruntuojant paviršių. Jie įvardijami kaip elastingi tinkai.
Gipsinis tinkas yra elastingesnis už kitus tinkus ir tai yra priežastis, kodėl išdrįsau surizikuoti. Sąlyga tinkavimui be tinkliuko – didesnis negu įprasta tinko storis – 12 mm.
Rekomenduoti tinkuotojai iš Druskininkų pasirodė tikri šūdarankiai. Labai vargau su jais, tiesumas ir reikalingas tinko sluoksnis jiems atrodė neįveikiama užduotis. Pakvietus priimti darbus radau nemažai vietų, kur tinko sluoksnis buvo 3mm – tai yra neišdžiuvęs tinklas spaudėsi pirštu. Nors buvo sutarta betono išpūstas vietas patarkuoti polistireno tarka, jie jos neradę nusprendė tiesiog dėti ploną tinko sluoksnį: “mes dažnai ant nulio išeinam, jei kreivos sienos…” Kokio proto turi būti 10 metų patirtį turintys tinkuotojai, kad taikytų savo netikusią metodiką ant nestabilaus pagrindo. Net ant kietų paviršių minimalus sluoksnis turi būti 8mm. Sudėti kampai jiem nepadėjo išgaudyti plokštumų, galutiniame variante teko neprimokėti, bet vis vien sėdau į minusą, nes tų pinigų neužteko sumokėti apdailininkui, kadangi probleminių vietų išlindo vis daugiau ir daugiau. Tai buvo viena labiausiai nepasisekusių statybos fazių. Dabar viskas ištaisyta, polistirenas vietomis ištarkuotas, sukuriant pakankamą tinko sluoksnį.
Pamoka, kurią išmokau – niekada aklai nesivadovauti rekomendacijomis, ypač artimųjų:). Sudarinėti sutartis net ir senais pažystamais.
O kitiems klientams patariu nesutikti šios tinkuotojų trijulės iš Druskininkų.
Po šios patirties sužinojau taisymų kainą ir kitiems galiu parekomenduoti labai atidžiai priiminėti tinkavimo darbus ir atkreipti demėsį į:
- Grindjuosčių linijas, neturi būti didelių bangavimų, nes didesnio profilio grindjuostės sunkiai adaptuosis prie kreivos sienos;
- Sienos vertikalumą. Mano atveju tinko sluoksnis 15-20 cm nuo grindų ruože buvo storesnis, dėl to dauguma sienų turėjo išvirtimą;
- Kampų vertikalumą prie angokraščių. Net ir teisingai susidėję kampus chebra nesugebėjo išgauti plokštumos. Kreivai sudėtus kampus teko lupti ir iš naujo montuoti.
- 90 laipnių kampas duše, kampinės vonios vietoje, kampinės virtuvės vietoje. Iš mano pusės buvo prašymas išlaikyti kampus dviejuose vietose, t.y. uždėti vienodą tinko sluoksnį ant sienų, nes mano darytos sienos turėjo idealius 90 laipsnių kampus. Virtuvėje pasisekė, dušo vietoj – ne.
- Tinklo sluoksnis skirtingose vietose, ant kieto pagrindo turi būti minimum 8mm, ant ICF be tinkliuko min 12mm, jei skandinat tinkliuką vidutiniškai 15mm. KNAUF MP 75 bukletas.
- Majakų klijuojamų prie langų tiesumas;
- Bendras sienos plokštumos tiesumas
Gal gas susidūrė su kitais trūkumais į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį?
Pradėjo jau metai po tinkavimo. Pusė metų name gyvename. Jokių tinko skilimų nepastebėta. Gal dar anksti sakyti, kad tinkavimas be tinkliuko pasitvirtino, bet tikiu, kad taip ir liks.
Tinkavimo kaina 28LTL/m2.
Tags: Knauf MP 75 , Tinkavimas ant ICF , tinkavimas ant polistireno. , tinkavimas gipsiniu tinku , Tinkuotojai iš Druskininkų
Gaila, nenusiseke jums… Pas mus tinkavo pernai gipsiniu po 25Lt/m2, i kaina iejo visos medziagos, profiliai su tinkleliu angokrasciams, profiliai ir kt. Darbai atlikti labai gerai, nereikejo praktiskai ir glaistyti, tik nusidazem sienas patys, nei jokiu apdailininku nesamdem. Matyt mums nuskilo nes komanda tinkuotoju pasitaike superine. Vienintelis trukumas, kad kampuose kur sueina pertvaros sienos su nesanciom neidejo kampinio profiliuko, tai vietomis pries dazant reikejo praeiti akrilu kampuose ir paglaistyti, bet tai buvo smulkme palyginus su kitais darbai kuriuos teko atlikineti iki kol apsigyvenom :).
Paviršiaus kokybė buvo gera, dažyti buvo galima. Bet tie krevumai…kai žiūri, atrodo wow, bet kai paimi gulsčiuką. O pas jus kas nors tikrino kokybę? Ar galėtumėt drąsiai rekomenduot tinkorius?
mes tikrinom sienas, bet ir tikrinti nereikėjo, matėsi kad visur padaryta lygiai, kur klijavau plyteles, visur gulė idealiai. Mums buvo parodytos dvi kreivesnės užverstos sienos, kur sakė reikės storesnį tinko sluoksnį dėt daugiau nei 1cm kad išlygintų visą sieną, bet daugiau už tai pinigų nepaėmė, matyt tilpo su medžiagom į biudžetą 🙂 Jei tinkuotojų komanda nesikietė, tai tikrai galėčiau juos rekomenduoti. Jie net didžiuojasi, kad jų nuotraukas įdėjau į savo blogą, nes tikina kad aukštą kokybę visiems gali užtikrinti. Visiems visko nutinka, bet yra elementarūs dalykai. Pvz. jie mums rodė su gulsčiuku ir aiškino, kaip išsivedė lygiai visus angokraščius su profiliais, nes nuo to priklauso visų sienų lygumas. Mes jais patikėjom ir nenusivylėm.
ypač lygi ar duobėta siena galima pamatyti su ryškia nukreipta lempa vakare, nebūtina gulsčiuko imti :).
Na 2mm/2m leistini. Su lemppa tokie matysis, bet bus normos ribose.
pasistačiau namą iš bpicf. ištinkavo brigada su knauf gipso tinku. dabar sprendžiu dilemą kaip pakabint užuolaidų karnizą. jo laikikliai nedideli, sukasi mažais varžteliais. o siena minkšta, o vietomis kur blokelių vidinė sienelė sutvirtinta su išorine iš viso gali betoino nerasti…
Na tai bandyk pataikyt į betoną. Paskaičiuok kur vietas, kur vien betonas. Tokios vietos yra blokelio apačioje ir viršuje. Prisimink nuo kur pradėjau rinkti sistemą. Rotelą aš įtvirtinau į tinką. Kiekvieną dieną slankioju – vis dar laiko…
Be to prisimiau, akd virš langų visai nėra jungčių. Juk ten sąraminiai blokeliai – ištisinis betonas.
Sveiki, ar pasiteisino gipsinis tinkavimas ant icf sienų be armavimo? Gal kokių pastebėjimų dar turit?
Jau pora metų be jokio įtrūkimo. Reikia daugiau laiko, kad atsakyti, ar pasiteisino. Gipsinio tinko savybės turi pateisinti šį sprendimą.