Pagrindo ruošimas – nekenčiu apgavikų

Po 14 mėn. darbo Norvegijoje grįžau netinkamas Lietuvos statybų aplinkai. Grįžau optimistiškai nusiteikęs, ramus, pastikintis žmonėmis. Statybos terminų žodyne pasitikintis žmonėmis reiškia – naivus, geras lengvų pinigų šaltinis. Gimtinėje statybininką reikėtų profilaktiškai iškolioti, apkaltinti vagystemis ir labai didelė tikimybė, kad pataikysi.

Sutankintas esamas gruntas

Esamas gruntas sutankintas, paruoštas skaldos sluoksniui. Pagal projektą numatyta 18-32 frakcijos akmens skalda. Pirmiausiai šovusi mintis pažiūrėti skelbimuose. Susirašiau visus numerius, perskambinau, išsirinkau pigiausią variantą, užsisakiau. Skaldą atvežė visiškai lietuviškai nekalbantys piliečiai. Vairuotojas atrodė kaip daug metų gėręs, jo naparnikas šviežiai išgėręs. Pradėjau pasakoti kaip nuvažiuoti iki objekto, o man sako rusiškai: “Palauk, paskambinsiu sūnui, jis moka lietuviškai, man išvers ką tu čia sakai” Teko man nusileisti ir pradėti kalbėti jųjų kalba. Jau ir pirmo žvilgsnio pasirodė, kad skalda yra ne skalda, o gan dideli akmenys. Mane nuramino, kad čia yra tai, ką užsakiau, kad visi tokią ima, kad čia yra frakcija 16-32/54 ar kažkas panašiai. Na aš pasitikiu žmonėmis, nesu birių medžiagų ekspertas. Išvertė, sako dar atvešim,  sumokėk už vieną mašiną. Verčiant trečią mašiną atvažiavo Audrius – visa ko žinovas. Pamatęs skaldą iškarto paprašė produkto sertifikato, o anie nieko neturi, nei pirkimo dokumentų nei sertifikatų. ….Supratau esąs apgautas, gavau kažkokio keisto produkto, sumaišyto su neskaldytais akmenimis, o tiksliau akmenų su trupučiu skaldos. Vežėjai nukrisdami tikino, kad tai yra Gariūnų karjero produktas ir dėl produktų kokybės kreiptis į gamintoją. Rašyčiau, kad likau prie suskilusios geldos, bet šiuo atveju blogiausia tai, kad ji neskilus:) Turėjo būti suskaldyta…… Na viso pasitaiko, ne tas produktas, bobcatas lauke kol atveš visas mašinas, nes jiems nuleido ratą (o gal mano sumokėtą skalda vežė družokui).

Skaldos išskirstymas

Išskirstėm skaldą ir, pasirodo, vietoj suplanuoto 25% skaldos pertekliaus yra apie 15% trūkumas. Na, mane jie rimtai užpiso! Paragintas draugų nusprendžiau ieškoti teisybės, paskambinau lietuviškai kalbančiam atstovui, išdėčiau situaciją ir po neilgo trūkumo neigimo sutiko privežti dar pusę mašinos. Be to, pareikalavau tinkamos frakcijos. Išgirdus atsakymą, kad yra tik tokia, kokia gavau, pusę mašinos skaldos iškeičiau į mašiną smėlio viršutiniam sluoksniui. Smėlį atvežė. Atsisveikindami dar išsisiuntinėjom naxui.

Frakcija per stambi, prastai tankinasi. Reikia smulkesnės skaldos pamaišymui. Važiuodamas Geležinio vilko gatve pamačiau pristatyta savivarčių. Ten buvo pavyzdingai prikrautos mašinos. Dabar dar labiau supratau ant kiek mane apgavo dėl kiekio. Maniškės atvažiuodavimo tiek prikrautos, kad kauburėlis vos matydavosi. Užsakiau pusę mašinos smulkesnės skaldos, vežėją galima sakyti avansu aprėkiau už būsimą apgavimą. Atvežė, išvertė, pusės mašinos kiekis panašus į prieš vežusiųjų pilną. Frakcija gera. Visada reikia grasinti is ansto, tada gausi gera produktą. Beje, pirkinio kvito neįmonoma gauti, negaliu patikėti kad taip viešai pardavinėjami birus produktai neoficialiai. Mane pasiuntė pirkti tiesiai iš karjero jei noriu kvito. Jei būčiau mokesčių inspektorius, daryčiau gerą apyvartą valstybei:) Statybų sritis yra tokia ekonomika, kur retai pašviečia saulė. Vien tik šėšėlis….

Skūpus moka du kartus (norėčiau dirbti pas skūpų). Smulkesnės frakcijos skalda, 6 kub.m.

7 Comments

 1. Raituzas
  2012/11/11 11:18

  Mane irgi visuomet stebino, kaip tai, už birius gamtos produktus (smėlį, žvyrą, juodžemį ir tt.) niekad negauni jokio čekio, nors sumos eina už šias medžiagas tikrai laaabai nemažos.

 2. mindis
  2013/04/08 17:02

  baisu skaityt ir dar baisiau statyt 🙁

 3. Igoris
  2013/05/12 17:41

  Įdomiai yra su birių medžiagų pirkimu ne iš karjiero. Sistema paprasta, vežėjai seka įvairias statybines aikšteles ir su jomis susitaria pirkti iš jų medžiagas. Statybos aikštelėse naudojami kiekiai yra labai dideli, tad į šoną nutekėję keliasdešimt tonų niekam galvos skaumo nesukelia. Prolema atsiranda tada, kai tau reikia tam tikros frakcijos grunto, o vežėjas jos nežino kur paimti ar kiekis nedidelis, tada veža kažką panašaus ir bando tavę įtikinti, jog tai ir yra tavo užsakytas gruntas arba atvežą pustuščią mašiną, kad pristatyti tavo reikiamą kiekį(Automobilio gale supilą kalną, o priekyje išvis nieko nebūną – iš šono atrodo, kad atvažiavo su kaupu).

  Su vienai bandžiau tartis, kad atvežtų tam tikro žvyro(0-40mm). Tai pradžioje sakė, kad turi labai panašų ir sutinka, kad atvež vieną mašiną ir tada įvertinsiu ar man tinka, tada imsiu daugiau arba ne, bet kai papračiau važtaraščio, kuriame matyčiau kiek tonų grunto man atvežė(už kurį ir imami pinigai) pradžiai pradėjo mygti, kad čia atsiranda PVM’as ir kaina kils, bet vėliau pasakė, kad nenori man parduoti žvyro. Matyt išsigando, kad užsirovė ant kokio patikrinimo.

 4. Mantas
  2013/07/19 06:36

  As paskutini karta nusispjociau ir pirkau is gariunu tiesiai, uzkniso cackintis. Kai taveze 4/16 supratau kad pries tai buvo daug stambesne ir tikrai maziau atveze nei sumokejau. Taip kad jei pirkti akmenukus ar skaldele tai tik is karjero.

  • Laurynas
   2013/07/23 10:29

   Na tai čia pamoka ateičiai visiems, tikiuosi googlinant žmonės ras šitą įrašą ir dėl kelių šimtų litų sutaupymo nesinaudos “skelbiminiais” nemokančiais mokesčių, apgaudinėjančių klientus ir didelę tikimybę vagančius skaldą nuo kelių projektų.

 5. mindaugas
  2013/09/18 14:03

  Nu tu ir klaunas. Susiradai pati pigiausia varianta. Tai tau tokia sklada ir atveze, nera cia pykti 🙂 Skupus moka du kartus. Niekada neieskok pigiausio varianto.

  • Laurynas
   2013/09/22 16:43

   Kas nedaro – tas neklysta. Nepritariu jums dėl to, kad kas pigu, tas blogai. Dirbantys statybų srityje gauna gerą skaldą dar ir už mažesnę kainą, tiesiog būtina išmokti kalbėtis jų kalba.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.