Žemės darbai – tegyvuoja vikšrinis BOBCAT’as

Skaldai paruoštas pagrindas

Architektui statybų patirtis labai naudinga. Universitete trūko praktinių užsiėmimų, tačiau tik akis į akį susidurus su statybomis tai supranti. Galetų išvežti studentus kaip kokius gyvulius bent vasarai į statybas, tikrai nauda  būtų didžiulė. Išmoktų kur geriau ašis dėlioti, kurie matmenys svarbūs, teisingai nužymėti project zero:) Sklypo plano brėžinyje namo atstumas nuo sklypo ribos buvo 3,5 m. Realybėje užnešus ašis, šis variantas man visai nepatiko. Teko statinį pastumti dar vienu metru toliau.

Taigi, žemės darbai. Viskas atrodo paprasta – išsinuomoji Bobcat’ą su operatorium, nuimi derlingą žemės sluoksnį, nukasi gruntą iki reikalingos altitudės, užveži skaldos, ją sutankini, užveži žvyro ir išlygini, kad putų polistirolo padui ne taip “skaudėtų”. Teorija aiški. Neaiškios kainos. Domiesi kainomis, paaiškėja, kad skaldos kainos yra 1100-1200 LTL už 12 kub.m mašina, statybininkų vadinamą tarakonu. Ratinis Bobcat’as kainuoja 70-80LTL/val + 100LTL atvežimas. Pasiskaičiuojam skaldos poreikį ir keičiam cokolio detalę. Sluoksnį, kuris skandinavų mazguose nurodytas 200-300mm, mažinam iki minimumo, t.y. 200mm. Pamatų plokštės konstruktoriaus nuomone skaldos išvis nereikia, užtenka žvyro sluoksnio, jo nuomone svarbiausia, kad gruntas būtų nekaitus.

Augalinis sluoksnis pašalintas, pradedamas nereikalingo grunto šalinimas. Kaip ir nurodyta geologijoje, smėlis labai birus, traktoriukas klimsta, negali net kaušo pasemti. Prasikankinę 8 val., darbus baigiam su nekokiais rezultatais. Apie pagrindo lygumą nėra net ka kalbėti, nes Bobcat’to ratai sulenda į smėlį 30cm. Statybų aikštelė paliekam išvagotą. Reikia vikšrinio…

Ratų išvagotas pagrindas

 

Laikas visagalis bėga, jo nepagausi, kaip ir vikšrinio traktoriuko. Visi įdarbinti. Visi, kuriuos tik radau skelbimuose ar gavau kontaktus per pažystamus. Galiausiai po 4 dienų ieškojimų vienas atsilaisvino. Su pastaruoju darbas visai kitas. Nors valanda vikšrinio “Bobo katino” darbo  kainuoja 90LTL, bet visas darbas aliktas per tris valandas. Pagrindas skaldai paruoštas, lai savaitgalio lietus jį patankina.

Pamoka: visada iš karto nuomokis vikšrinį katiną.

 

2 Comments

  1. Inesa
    2012/09/10 21:22

    Labai įdomūs visi straipsniai. Ar neiškasėt kokio lobio? Kur tas derlingas sluoksnis? Kurioj pusėj sustumtas. Mes visada imdavom bobkatiną iš Goto.

  2. Laurynas
    2012/09/11 21:37

    Lobį iškasėm. Visada kilo klausimas kur visas kakutis iš tueleto išėina. Dabar galiu atsakyti, – po augaliniu sluoksniu, šalia lauko plautuvės buvo trijų žiedų šulinys be dugno. Vieną žiedą padovanojom uošvei:) (čia dėl pokšto, mano uošvė auksinė, tokių žiedų tikrai nedovanočiau), kiti – liko palaidoti. Kakučio buvo nedaug, dėl to ištraukti nereikėjo. Megausimės kvapeliu terasoje, nes šulinys liko po ja:)

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.