Polistireno dėlionė
Polisterinio putplasčio su nekanktrumu laukiau dvi savaites. Tiek trunka užsakymo vykdymas piko metu. Kaip ir visur soduose reikėjo išspręsti privažiavimo problemą. 48 kub.m polistirolio vežė 18m ilgio automobilis, todėl į sodų teritorija tokiam patekti buvo neįmanoma. Nusprendžiau krovinį iškrauti autobusų stotelėje, nuo kurios iki objekto buvo apie 200m. Iš ten viską teko susivežioti stebuklingu automobiliu VW Multivan, kurį įsigijau specialiai statyboms.
Iškrautas krovinys atrodė įspūdingai, gaila, kad nepadariau nuotraukos prie stotelės. Aplink baltą polistirolo tvirtovę pradėjo būriuotis žmonės, teirautis, kas čia bus. Polistirenui suvežioti reikėjo 20 reisų, bet, dėka mano svainio Edgaro, kuris su darbiniu “kabluku” pripuolė padėti, man teko tik pusė to. Soduose susirinko nemaža talka – mano sesė trumpam grįžus į Lietuva pailsėti, sodų pirmininkas ir draugė Daiva K. Atkalus sistemą darbas buvo atliktas per gerą. valandą.
Klojinio surinkimas užtruko daug ilgiau. Viską gadino lietus, vis permerkiantis polistireną. Nors oficialiai deklaruojamas polistireno įgeriamumas vandeniui nėra didelis (lyginant su mineraline vata), tačiau konstrukciją vis tiek reikėtų išlaikyti sausą. Dėl to polistireną klojom ant 200mk polietileno plėvelės jį atskirdami nuo grunto. Šis sprendimas ir nepalankus oras sutrukdė mums greitai surinkti klojinį, kadangi sudėjus beveik visus polistirolinių plokščių elemetus užpuolė toks lietus, kad klojinyje susidarė baseinas. Dėl plėvelės vanduo neturėjo kur išeiti per apačią, polistirolas tarsi pluduriavo ant vandens. Nesinorėjo šlapios, kažkiek įmirkusios konstrukcijos izoluoti viršutiniu sluoksniu polietileno (šis sluoksnis apsaugo polistireną nuo betono įsigėrimo), todėl laukėm geresnių orų, kad viską išardyti ir išvalyti (naudojom kempines iš senos sofos). Sulaukus pragiedrėjimo viską išvalėm, surinkom iš naujo, sujungimus sandariai suklijavom mažo plėtrumo, specialiai polistirenui skirtomis putomis. Viskas, vandens patekimas į apatinius sluoksnius sustabdytas.
Šiek tiek atsuksiu laiką atgal papasakoti apie pačius gaminius, jų kokybę, surinkimo subtilumus. Tik pradėjus rinkti, paaiškėjo, kad pirma padėta detalė klaidinga. Joje buvo neteisingai išpjautas kampas. Kilo panika, kad tokių gali būti ir daugiau. Užsakydamas gaminius akcentavau, kad užsakymas be likučių ir klaidos negalimos. Nepadėjo…Nusprendėm rinkti toliau ir išsiaiškinti, kiek neteisingų detalių. Tipiniai gaminiai buvo puikus, bet tie kuriuos reikėjo supjaustyti, kad išgauti vidinius bei išorinius kampus, buvo labai netikslūs. Vyravo 10-20mm ilgio paklaidos, t.y. profiliai buvo ilgesni. Sudėliojus dėlionę gavosi, kad pamatas 4 cm padidėjo tiek ilgiu, tiek pločiu. Tai nėra problema, todėl kad sienos bus statomos vis tiek ant ašių, tik cokolio užlaida bus mažesnė. Beliko pataisyti kampą. Fabrikas sureagavo labai greitai, pažadėjo detalę pataisyti kitai dienai, tik bėda ta, kad neturėjo užsakymų Vilniuje, todėl negalėjo pristatyti. Svarsčiau galimybę pats nuvykti, bet nusprendžiau palaukti kol priveš. Detalė atvežė pats apdailos profilių cecho viršininkas ir šiaip sukalbamas žmogus Konstantinas. Pasiūliau iškilmingai idėti paskutinę dėlionės detalę ir sudaužyti šampano butelį į pamato šoną. Pridėjom, pradėjom vartyt visaip kaip, fy faen! netinka, nupjautas ne tas galas…! Abu patylėjom. Kadangi aš irgi žmogus sukalbamas, nuraminau, kad iš dviejų blogų vieną gerą padarysim. Hmmm…. Pjūklu gražiai nenupjausi, susigadins visą idelaus reikalo esmę. Reikia pjauti karšta styga>nuomojami prietaisai tam reikalui per maži>Kaune fabrike išpjautų, bet ar apsimoka vežiot?> reklamos agentūros pjaunančios dideles raides! Teko paieškoti tokių. Susiduriau ir su arogantiškais fantazijų pasaulyje gyvenančiais veikėjais, kurie už du pjūvius paprašė 200LTL, susidūriau ir normaliais, tikriausiai ir per krizę darbo turinčiais žmonėmis, kurie pasakė: -“Hmm, įdomu kas ten pas tave per pamatas? Na apie 10-20LTL” Atvažiavau, užtruko 10 min kol CNC staklės pataisė profilius. Parekomenduočiau juos, bet darbų žmonės turi, pamatų pjaustyti nepradės:)
Vidinius lakštus taip pat pjaustėm įkaitinta styga, kurią nuomavomės. Tik atsivežus įrengį, per bandomajį pjūvį styga nutruko. Teko grįžti atgal ją pasikeisti. Įrenginukas puikiai atliko savo funkciją, nupjautos vidinės klojinio detelės puikiai priglusdavo viena prie kitos. Smagiausiai atrodė skylės kanalizacijos vamzdžiams. Jas gręžėm su 127mm karūnėle. Gavosi gan tiksliai, bet reikėjo itin gerai pamatuoti jų vietą.
Taigi step by step viską surinkom, suklijavom ir, galiausiai, klojinių viršų uždengėm 200mk polietileno plėvele. Šiai kaip tik buvo akcija, nes, matyt, sezonas baigėsi. Toliau – armavimo darbai.
Tags: Pasyvus namas , Plokštuminis pamatas , polistirenas plokštuminiui pamatui
Sveiki,
Jei nepaslaptis gal galėtumėte pasakyti kas yra tų pamatų profilių tiekėjas?
Sveiki, pamatų profilį sukūriau aš pats ir pagal užsakymą pagamino “Baltijos Polistirenas”. Jie turi ir savo standartinį gaminį.
Sveiki, o iš kokio polistirolo buvo daroma visas pagrindas ar skyrėsi ties sienomis ir kambarių centruose?
Sveiki, atsakymas į jūsų klausimą yra šiame įraše ir komentaruose:
http://www.livinprojects.lt/plokstuminiai-pamatai/
Sveiki. Tai pamatas gaunasi be jokių polių? Ir laikosi jis tik ant polistirolo?
Nu taip, esme atramos plotas, kai jis didelis gaunasi nedaug svorio i kvadratini metra, todel laiko ir polistirolas.